Grafika... pojęcie tak szerokie, że do jego opisania potrzeba trochę więcej czasu, niż zamierzam Wam zająć w tym wpisie. Jedno, co chcę abyście wzięli pod uwagę, to fakt, że pod hasłem "grafika" kryje się mnóstwo różnych dziedzin, np. projektowanie stron, logotypów, ilustracja, projektowanie wydawnictw, matte painting, grafika 3d, itd. i to nawet nie jest początek.

Przyjęłam w swoim życiu zasadę, że jeśli ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego (zapewne z kilkoma wyjątkami, utwierdzającymi mnie w mym przekonaniu). Kierując się tą zasadą cenię wszystkie materiały graficzne udostępniane w sieci za darmo - no bo nie muszę być super projektantką fontów, żeby stworzyć dobry UI - wystarczy, że w swoim UI wykorzystam świetnie zaprojektowany font super projektanta fontów i wszystko zagra.

Dlatego z nieskrywaną radością obserwuję pojawiające się ostatnio coraz częściej serwisy udostępniające materiały dla grafików (freebies) na licencji "do whatever you want". Nie musisz nigdzie się rejestrować i podawać swojego maila, tworząc jednocześnie kolejne konto do pobrania 2kb patternu, nie musisz płacić kciukiem w górę, czy tweetem. Jeśli chcesz - śmiało, nikt Ci tego nie broni, ale nie jest to warunek, żebyś mogła/mógł dobrać się do .zipa.

Designer, który oddaje kawałek swojej ciężkiej pracy do użytku publicznego zasługuje na podziękowanie, ale jeśli już decyduje się oddać go za darmo, to niech nie ściemnia wielkim FREE w tytule postu, by rozczarować na koniec "zasubskrybuj mój newsletter, to prześlę Ci link". Nie te czasy - nie mam ochoty na takie bujanie się z pobieraniem paczuszki z ikonką, której może sama nie zrobię tak świetnie jak ty, ale znajdą się tacy i udostępnią ją za pozbawione warunków FREE.

Nie chciałabym być źle zrozumiana - płatne materiały są ok, płatne freebies nie są ok!

Do sedna - cenię serwisy udostępniające darmowe darmowe materiały, cenię designerów tworzących darmowe darmowe materiały, a docenię ich serią wpisów o darmowych darmowych materiałach. Poniżej linki, których będzie przybywać z każdym kolejnym opublikowanym postem w tej serii:

Foto:
Freebies #2. Najfajniejszy serwis z darmowymi zdjęciami - Unsplash.

Różne:
Freebies #1. Zaczniemy na słodko: Designer Candies - nowy serwis udostępniający darmowe materiały.

Ostatnio dodane komentarze:

Warszawa-Kraków-Warszawaefka dnia 21.11.2013 o 18:49

Warszawa-Kraków-WarszawaMichal dnia 21.11.2013 o 13:32

Jak wykonać makietę wizytówki w Photoshopieewa dnia 10.05.2013 o 07:07

Jak wykonać makietę wizytówki w PhotoshopieVanil dnia 09.05.2013 o 23:28

Prace inspirowane filmem SkyfallZyga dnia 29.11.2012 o 08:41

Ostatnio na Twitterze:

Polecam:

Polecam Forge Studio   Polecam 30.000 Pikseli Sztuki