Przez ostatnie trzy miesiące żyłam pod dyktando ogromnych zmian, jakie nadeszły w moim prywatnym życiu. Zostanę mamą... po raz pierwszy! Jest to teraz dla mnie najważniejsza rzecz na świecie, dlatego bez wyrzutów sumienia zaniedbałam lekko całą resztę.

W przypływie energii postanowiłam jednak poukładać rzeczy, które wydarzyły się w ciągu minionych trzech miesięcy - tak dla porządku, ale nie obiecuję już, że kolejne miesięczne "raporty" będą pojawiały się zgodnie z planem - w tym momencie muszę pogodzić się z odrobiną chaosu, który u mnie zapanował.


AKTUALNE PROJEKTY

Mockup papierowej torby na mąkę
Bardzo lubię tworzyć wszelkiego rodzaju mockupy - mam ich już kilka na swoim koncie, dlatego z ogromną przyjemnością przygotowałam kolejny. Tym razem, na życzenie czytelniczki Tutsów, powstał nietypowy mock przedstawiający papierową torbę na mąkę. Nietypowy, bo po przeszukaniu najpopularniejszych źródeł z darmowymi mockupami nie udało mi się znaleźć podobnego.
To zrządzenie losu uznałam za doskonałe wyzwanie i zabrałam się za stworzenie własnej grafiki. Pierwsza koncepcja opierała się na namalowaniu wszystkiego od zera - kształt torby + światła i cienie, na to warstwa z obiektem inteligentnym, w który będzie można wkleić dowolny projekt. Wyszło ok, ale to nie do końca było to, co chodziło mi po głowie...

bag mockup 01

Tak powstała koncepcja numer dwa. Wykonałam sesję zdjęciową zwykłego opakowania z mąką, obrobiłam całość w photoshopie, dodałam warstwę z inteligentnym obiektem do wklejenia dowolnego projektu i teraz poczułam, że jest ok.

bag mockup 02

Oba warianty opublikowałam na Tutsach z dołączonym plikiem licencyjnym zezwalającym na używanie mojego mockupu w prywatnych i komercyjnych projektach i od razu dostałam pozytywny feedback. Mój mock znalazł się w zestawieniu 33 darmowych mockupów dla projektów opakowań u samego Chrisa Spoonera! Nie dość, że grono zacne, to jeszcze blog słynnego Spoonera, którego śledzę z podziwem od czasów studiów. To dla mnie taka "gwiazdka w sierpniu". Jakiś czas później mój mockup pojawił się w innym zestawieniu 20 darmowych makiet do wszystkich rodzajów wzorów opakowań na hiszpańsko-języcznym blogu Creativos Online. Sama radość!

js13kGames 2015 T-shirt
To już blisko miesiąc od zakończenia czwartej edycji konkursu na grę w 13kB - js13kGames. W tym roku oprócz wsparcia graficznego, polegającego na przycinaniu zdjęć sędziów, przygotowywaniu bannerków promocyjnych i grafiki na tradycyjne już koszulki dla uczestników, wcieliłam się również w rolę sędziego. Duża odpowiedzialność, ale też i sporo dobrej zabawy, a także mnóstwo inspiracji na przyszłość.

js13kgames tee


TUTSY
Ostatnie plany rozwoju Tutsów odrobinę przyhamowały. Zaczęło się całkiem nieźle - publikowałam dzielnie przez cały lipiec, ale później musiałam stawić czoło tylu nowym rzeczom w moim życiu, że blog zupełnie przestał dla mnie istnieć. Ten, kto liczył na nowe publikacje powinien uzbroić się w odrobinę cierpliwości, bo na pewno pojawią się one w niedalekiej przyszłości. Trudno mi tylko ocenić kiedy dokładnie...

Tymczasem zapraszam do lektury ostatnich, lipcowych wpisów. Jeśli szykujecie jakieś grafiki z kaktusami, albo planetami na pewno znajdziecie coś dla siebie. Polecam także inspirujące prace z Lublina, a poszukiwaczom darmowych materiałów makiety wizytówek, albo moją darmową makietę torby na mąkę.


PLANY
Po raz pierwszy w życiu niczego nie planuję... Owszem, mam w głowie kilka rzeczy, które chciałabym zrealizować, ale nie układam ich obecnie w czasoprzestrzeni. Podejrzewam, że wkrótce wrócę do typowego dla mnie funkcjonowania, tymczasem jednak korzystam w pełni z nowej sytuacji i niczym się nie przejmuję.

Ostatnio dodane komentarze:

Warszawa-Kraków-Warszawaefka dnia 21.11.2013 o 18:49

Warszawa-Kraków-WarszawaMichal dnia 21.11.2013 o 13:32

Jak wykonać makietę wizytówki w Photoshopieewa dnia 10.05.2013 o 07:07

Jak wykonać makietę wizytówki w PhotoshopieVanil dnia 09.05.2013 o 23:28

Prace inspirowane filmem SkyfallZyga dnia 29.11.2012 o 08:41

Ostatnio na Twitterze:

Polecam:

Polecam Forge Studio   Polecam 30.000 Pikseli Sztuki