Pierwszy miesiąc roku za nami. Projektowo jest dobrze.

AKTUALNE PROJEKTY

Gry na tv
Na początku stycznia pomagałam przy obróbce kilku materiałów do debiutanckiej gry Enclave na telewizory. Przy nagrywaniu filmików z rozgrywki czułam nieustające podekscytowanie faktem, że będziemy robić gry na tv! Pierwsze demo na nowy sprzęt to ewolucja znanej już gry Capitan Rogers, która teraz nazywa się po prostu Capitan Rogers 2.
Grafika do gry, zarówno do jedynki, jak i dwójki, została przygotowana przez studio BlackMoon Design. Ja natomiast dołożyłam od siebie wspomniane już filmiki z rozgrywki, które zostały dołączone do artykułu napisanego przez Endera na Mozilla Hacks.
Całe przedsięwzięcie miało miejsce z powodu tegorocznego CES (Consumer Electronics Show 2016), na którym to został zaprezentowany telewizor firmy Panasonic uzbrojony w system Firefox OS, a na nim Capitan Rogers 2 jako jedna z pokazowych aplikacji.
Z mojej perspektywy fajnie brać udział w tak ogromnym wydarzeniu, nawet jeśli sprowadza się to do trzymania kamery, gdzieś u siebie przed tv. Podobnie przeżywałam, kiedy w 2013 koledzy z zespołu pojechali prezentować naszą grę na konferencji poświęconej Tizenowi. Niby człowiek nie staje w blasku flashy, ale wie, że dokłada swoją cegiełkę do ogólnego rozwoju technologicznego :)

Darmowe zimowe ikonki
Jako potwierdzenie, że Tutsy to mój największy motywator i inspiracja możecie wziąć między innymi ten set ikonek.

zimowe ikonki

W normalnym świecie nie miałabym siły albo czasu, ewentualnie jednego i drugiego na raz, aby poza komercyjnymi projektami zrealizować jakieś swoje poboczne przedsięwzięcie. Na szczęście content na Tutsy sam się nie stworzy i od czasu do czasu muszę się zmobilizować i przygotować małe co nie co dla czytelników. Tym razem były to zimowe ikonki, które chodziły za mną już jakiś czas.

Gra: Ritual Duel. Shamans vs. Witches w ramach tegorocznego Global Game Jam
Już czwarty raz wzięłam udział w corocznym, międzynarodowym jamowaniu w ramach inicjatywy Global Game Jam. O moich wcześniejszych wyczynach możecie przeczytać w postach Mów mi Współorganizator i Niezapomniany Poznań Game Jam 2014. W tym roku przypięliśmy się z Enderem do warszawskiego PolyJam i w 48 godzin stworzyliśmy prostą, casualową gierę w HTML5. Co ciekawe, dopiero w tym roku udało nam się całkowicie zrealizować założenia projektowe. W poprzednich latach nasze projekty zatrzymywały się na etapie "niemal skończone".

poly jam

Tegorocznym motywem przewodnim były rytuały. To hasło przyświecało nam przy tworzeniu gry Ritual Duel. Shamans vs. Witches. W mechanice jest to ubogi brat słynnego Guitar Hero z możliwością przetrenowania obu półkul mózgowych - gracz steruje jednocześnie szamanem i wiedźmą. Jego zadaniem jest pomóc szamanowi i przeszkodzić wiedźmie w zbieraniu magicznych mikstur, pojawiających się losowo w poszczególnych torach.

ritual duel

Grafiki tworzyłam od zera. Postaci powstały w Illustratorze, a gameplay i cały UI w Photoshopie. Tworzenie tej gry przysporzyło nam tyle radości, że postanowiliśmy kontynuować prace nad jej rozwojem. Chcielibyśmy dodać kilka nowych funkcjonalności w niedługim czasie, o ile nic nie pokrzyżuje nam planów ;)

ritual duel wip

TUTSY
Wow! 14 nowych wpisów w samym styczniu, w tym szybki i łatwy tutorial o zamianie kolorów w Photoshopie, pierwszy wpis w nowej serii o grach, wspomniane darmowe ikonki mojego autorstwa plus kilka innych zimowych freebie, 4 inspirujące tygodnie (89, 90, 91 i 92), zbiór inspirujących 2016-tek, dwa inspirujące portfolia (Dawida Werensa i Mateusza Szulika), przepiękne artworki z jeleniem, garść inspiracji z Gdyni i nowe wyzwanie. Tempo szalone - sami przyznacie, dlatego od przyszłego tygodnia odrobinę zwolnię. Mam jednak nadzieję, że nie zauważycie różnicy.

INNE

I’m your designer z KOSZULKOWO
Z lekkim opóźnieniem, bo miała być pod choinkę, dostałam w prezencie od Endera tą uroczą koszulkę – tak żeby nie było wątpliwości, kto tu rządzi ;)

i'm your designer

Żółty fotel
Zakupiony w Ikei. Docelowo ma umilać czytanie bajek na dobranoc, tymczasem stał się moim ulubionym meblem w domu.

żółty fotel

PLANY
Niby wspomniałam o zamiarze rozbudowy gry Ritual Duel. Shamans vs. Witches, ale główne postanowienie nie robienia planów w moim obecnym stanie zostaje podtrzymane - życie jest tym samym o wiele mniej skomplikowane ;)

Ostatnio dodane komentarze:

Warszawa-Kraków-Warszawaefka dnia 21.11.2013 o 18:49

Warszawa-Kraków-WarszawaMichal dnia 21.11.2013 o 13:32

Jak wykonać makietę wizytówki w Photoshopieewa dnia 10.05.2013 o 07:07

Jak wykonać makietę wizytówki w PhotoshopieVanil dnia 09.05.2013 o 23:28

Prace inspirowane filmem SkyfallZyga dnia 29.11.2012 o 08:41

Ostatnio na Twitterze:

Polecam:

Polecam Forge Studio   Polecam 30.000 Pikseli Sztuki