2014...
Żaden serwis społecznościowy nie zrobi mi takiego podsumowania roku jak ja sama :)
O tym, że jestem naczelnym grafikiem największego w Polsce serwisu fanowskiego gry NeuroshimaHex, chyba nie muszę pisać ;) Strona prowadzona jest przez Endera od kilku lat i z dnia na dzień rośnie w siłę. Sama udzielam się na tam raczej rzadko, ale przez kilka minionych tygodni miałam okazję trochę się rozkręcić i nawrzucać garść „neuroshimowych” tapet w cyklu „Poniedziałek z tapetami”.
Kilka godzin temu minął deadline na nadsyłanie zgłoszeń do trzeciej odsłony konkursu js13kGames, organizowanego przez End3ra i troszkę na doczepkę przeze mnie (jak w większości przedsięwzięć mojego męża, odpowiadam za stronę graficzną). W dalszej części tego wpisu będziecie mogli przeczytać, dlaczego warto wspierać kogoś, komu się chce.
Unsplash to najfajniejszy serwis z darmowymi zdjęciami, jaki przyszło mi do tej pory odwiedzać. Pomimo, że z założenia nie posiada ułatwiającej życie wyszukiwarki, czy podziału na kategorie to chce się do niego wracać. Jego mocną stroną jest zawarta treść - w tym wypadku niesamowite, wysokiej jakości zdjęcia.
Uwielbiam te momenty, kiedy internety huczą od jakiegoś newsa, a ja nie wiem o co chodzi. Widzę przecież, że coś się dzieje, bo facebook zwiesił się wyświetlając info że kilkunastu znajomych lubi/udostępnia ten sam link, ale jestem zbyt leniwa, żeby w niego kliknąć. Artykuły szyderczo naśmiewają się z mojej niewiedzy poprzez ogromne bannery zawierające ten sam motyw i chwytliwe tytuły. Kuszą żeby kliknąć i przeczytać co kto na dany temat sądzi... Lubię te momenty, bo jest to idealna pora na przećwiczenie mojego prywatnego opiniowania spraw ogólnych. Jeśli temat jest wart uwagi, to wróci do mnie za kilkanaście godzin, jeśli nie, to umrze w czeluściach Sieci i wróci za kilka miesięcy pod inną postacią (może wtedy się przebije, kto wie). Klikam więc link, nie czytam żadnych opinii, żadnych komentarzy, żadnych sugestii. Ślepo podążam za białym króliczkiem prowadzącym mnie do źródła. Jest. Oglądam, na spokojnie, bez emocji, uważnie. Mam już swoje zdanie. Wracam zatem do tej całej burzy w szklance wody na portalach społecznościowych i sprawdzam, porównuję. Dziękuję.
Czerwiec... mój ulubiony miesiąc w roku. Głównie z powodu truskawek! Zamiast jednak siedzieć cały miesiąc i się nimi objadać postanowiłam uczynić truskawkę motywem przewodnim mojej nowej tapety. Kolory truskawkowego musu i lazurowego morza dopełniły czerwcowy klimat. Oczywiście nie mogło też zabraknąć motywu farby, znanej z takich tapet jak Dance i Colorfull Apple. No i oczywiście tradycyjnie udostępniam tapetę do darmowego pobrania z przeznaczeniem na Wasze pulpity. Miłego użytkowania!
Takie info zostało opublikowane 11go maja na oficjalnym blogu strony Creattica.com. Z postu możemy wyczytać, że istniejący od 2007 roku serwis-galeria inspiracji zamyka się, ponieważ jego twórcy nie czują, żeby dodawali coś świeżego do community.

Ostatnio dodane komentarze:

Warszawa-Kraków-Warszawaefka dnia 21.11.2013 o 18:49

Warszawa-Kraków-WarszawaMichal dnia 21.11.2013 o 13:32

Jak wykonać makietę wizytówki w Photoshopieewa dnia 10.05.2013 o 07:07

Jak wykonać makietę wizytówki w PhotoshopieVanil dnia 09.05.2013 o 23:28

Prace inspirowane filmem SkyfallZyga dnia 29.11.2012 o 08:41

Ostatnio na Twitterze:

Polecam:

Polecam Forge Studio   Polecam 30.000 Pikseli Sztuki