obraz_102.jpg obraz_103.jpg obraz_104.jpg obraz_105.jpg obraz_106.jpg

Nierówności społeczne

Kategoria: artystyczneprzestrzenne

Data dodania: 22.09.2010, 23:09

W pracowni Intermediów dostaliśmy do przemyślenia temat "Współczesny problem cywilizacyjny". Spośród niezliczonej ilości nękających nas problemów zdecydowałam się wybrać nierówności społeczne.

Za inspirację posłużyło mi stwierdzenie: "Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci". Właśnie to hasło chciałam przedstawić w swojej instalacji. Zielona trawa przeróżnych ludzi symbolizuje wszystkie nierówności. Kosiarka to przewrotne spojrzenie na śmierć, której nie interesuje, kto jakim się urodził, ile ma zer na koncie, jak żył, czy co zamierzał zrobić. Śmierć przychodzi po każdego, niewiele po nim pozostawiając.

obraz_91.jpg obraz_92.jpg obraz_93.jpg

Play with me

Kategoria: artystyczneprzestrzenne

Data dodania: 22.09.2010, 22:43

"Play with me" to całkiem duża instalacja (212x189x53cm), którą przygotowałam na wystawę "Dzień Dziecka", organizowaną w ramach zaliczenia zajęć z grafiki multimedialnej.
Instalacja zawierała "klocki", przy pomocy których można było ułożyć moje rozmaite wizerunki. Instalację można było oglądać w Galerii Erbo, przy AHE w Łodzi, w dniu 27.06.2008.

obraz_19.jpg

Opowiadanie o kwadracie

Kategoria: artystyczneprzestrzenne

Data dodania: 16.09.2010, 16:52

Jak każde opowiadanie, taki i to można zacząć od słów "Dawno, dawno temu..."
Ale poważnie - realizacja tematu "opowiadanie o kwadracie" przy założeniu, że musi ono być wyrażone w przestrzeni okazała się nie lada wyzwaniem. Zaproponowałam historię ruchu kwadratu w zamkniętej bryle sześcianu. Obiekt, jaki dzięki temu powstał łączy w sobie trzy szklane sześciany zawierające poszczególne sekwencje owego ruchu. Przypadkowo odkryłam, że zaproponowane przeze mnie ustawienie sześcianów nie musi być jedynym słusznym i pozwoliłam swojej pracy żyć własnym życiem.

Projekt ten został zaprezentowany najpierw na wystawie STRUKTURY WIZUALNE w Domku Ogrodnika (Galeria Patio Centrum Sztuki w Łodzi) oraz EIN JAHR 34 POSITIONEN 34 RÄUME w Museum Modern Art w Hünfeld.